Direkte

  • Her følger vi diverse live sport
  • Lørdag fra kl. 18 kan du se og følge trekningen av gruppene til EM 2020

Direkte

DIREKTE: Sportsstrømmen
  1. Del
    Gruppe A: Tyrkia, Italia, Wales, Sveits
    Gruppe B: Danmark, Finland, Belgia, Russland, 
    Gruppe C: Nederland, Ukraina, Østerrike, playoff D (Georgia, Hviterussland, Nord-Makedonia eller Kosovo)
    Gruppe D: England, Kroatia, playoff C (Norge, Serbia, Skottland eller Israel), Tsjekkia
    Gruppe E: Spania, Sverige, Polen og playoff B (Bosnia/Nord-Irland, Slovakia eller Irland)
    Gruppe F: Playoff A (Island, Romania, Bulgaria eller Ungarn), Portugal, Frankrike, Tyskland
     
    Norge møter England, Kroatia og Tsjekkia om de tar seg til EM.
     
    Tyrkia mot Italia i Roma blir åpningskampen i EM fredag 12. juni.
  2. Del

    Den nederlandske DJ-en Martin Garrix skal lage den offisielle EM-sangen neste sommer.

  3. Del
    Allerede vet vi mye om neste års EM-grupper.
     
    Gruppe A: Italia, pott 2, pott 3, Wales/Finland
    Gruppe B: Belgia, Russland, Danmark, Wales/Finland
    Gruppe C: Ukraina, Nederland, pott 3, pott 4 (Romania ved playoff-seier)
    Gruppe D: England, pott 2, pott 3, pott 4 (Skottland ved playoff-seier)
    Gruppe E: Spania, pott 2, pott 3, Irland/Bosnia/Slovakia/Nord-Irland
    Gruppe F: Tyskland, pott 2, pott 3, pott 4 (Ungarn ved playoff-seier)

    Seedingsnivå 1: Italia, England, Belgia, Tyskland, Ukraina, Spania
    Seedingsnivå 2: Frankrike, Nederland, Polen, Sveits, Russland, Kroatia
    Seedingsnivå 3: Sverige, Danmark, Østerrike, Tsjekkia, Tyrkia, Portugal
    Seedingsnivå 4: Finland, Wales, vinner playoff a, vinner playoff b, vinner playoff c, vinner playoff d
  4. Del
  5. Del

    Norge må gjennom kvalik i mars for å nå neste års fotball-EM. Men allerede lørdag kl. 18 trekkes gruppene for turneringen. Der får du vite hvilken gruppe Norge kommer i - om det blir EM-spill. Sendingen kan du se i Sportsstrømmen øverst på denne siden, eller på TV 2 Sumo og TV 2 Sport 1. EM i 2020 sendes på TV 2 og NRK.